چگونه در تیک تاک معروف شویم؟

احتمالا همه ی شما تو این چند وقت متوجه ی تیک تاک شدید و دارید پیش خودتون فکر میکنید که چی شد یه دفعه این همه ملت ریختن تو این اپلیکیشن و دارن روز به روز معروف تر میشن. دلیل جذب این همه کاربر به تیک تاک رو شاید بشه این دونست که تو تیک تاک به طرز وحشتناکی محتوا دیده میشه، درواقع الگوریتمش به صورتیه که بیشترین توجه رو به یه محتوای خوب میده و خیلی سریع، شما میتونید توش رشد کنید. مورد زیاد داشتیم که در عرض چند ماه به ۱۰۰کا فالوور رسیدن .
خب اینها چیکار کردن که در این مدت زمان کم تونستن این همه مخاطب جمع کنن؟
تو این نوشته قراره به بررسی مواردی بپردازیم که با انجام اونها ، شما هم میتونید تبدیل به تیک تاک اینفلوئنسر بشید و مخاطبان زیادی رو جمع کنید.

۱ . پروفایل جذاب و باکیفیت

اگه میخاین تو تیک تاک،‌ محتواتون وایرال بشه و از اون وایرال شدن فالوور جمع کنید، مهم ترین چیزی که باید روش وقت بزارید ، پروفایلتونه. عکس پروفایلِ جذاب یا یه ویدیوی ۶ ثانیه ایِ جالب ،‌یوزرنیم کوتاه و به یاد ماندنی و یه توضیح عالی که هر کسی رو به خودش جذب کنه.
تمام سعی تون رو باید بکنید که یه یوزرنیم کوتاه و جذاب انتخاب کنید ، چون خیلی خیلی تاثیر گذاره.
از آنجایی که بیشتر کاربرانِ تیک تاک زیر ۲۰ سال هستند ، سعی کنید بیوگرافیتون چیزی باشه که بتونه با اون رده سنی ارتباط برقرار کنه.

۲ . بیش فعال باشید

اگه وایرال شدن تو تیک تاک آسونه، پس تعداد رقبا هم زیاده و همه در حال تلاشن که بتونن معروف شن و فالوور جذب کنن ، خب چجوری ازش عقب نیوفتیم و جلو بزنیم ؟
تنها راهش فعالیتِ زیاده ، شما هر چی فعال تر باشید شانس شما برای وایرال شدن بیشتره و با هر بار وایرال شدن میتونید تعداد قابل قبولی فالوور بگیرید.
روزی بیشتر از سه تا نمیخاد پست بزارید ولی هر روز باید پست بزارید ، البته خیلیا روزی بیشتر از سه تا میزارن و دارن جواب میگیرن ولی خب به طور کلی روزی تا ۳ پست شانس خوبی به شما میده برای وایرال شدن و الگرویتم هم به شما برچسپ اسپم نمیزنه .
هر روز تَکرار میکنم هر روز.

۳ . همکاری با اینفلوئنسرهای

الان حتما میگید خب چجوری با اینفلوئنسرها همکاری کنیم ؟ تیک تاک یه قابلیت جذابی داره به نام <دوئت> شما با دوئت کردن با یه اینفلوئنسر کله گنده و تگ کردنش ، شانس دیده شدن خودتون توسط فالوورای اون اینفلوئنسر رو بالا میبرید و کلا دوئت کردن تو تیک تاک، راه خیلی معرکه ای برای وایرال شدنه پس یادتون نره بین پست های روزانه تون یه دوئت هم قرار بدید.

۴ . خاص و خلاق باشید

به طور معمول همه دارن کاری رو میکنن که بقیه میکنن و از اونها کپی میکنن و نتیجه هم میگیرن ، ولی وقتی یه پلتفرم جوونه و شما میتونید به عنوان یه شخصیت خاص در اون شناخته بشید ، چرا اینکارو نکنید .
با تولید محتوا درباره چیزی که بهش علاقه دارید ، هم مسیر رسیدن به شهرت آسون تر و خوشایند تر میشه براتون، هم دارید به خودتون بزرگترین هدیه یعنی ((حس خوب و رضایت)) رو میدید.

۵ . تو چالش ها با استایل خودتون شرکت کنید

تیک تاک هر هفته سعی میکنه که یه چالش رو مشخص کنه با یه آهنگ خاص و از یوزراش میخاد که تو این چالش شرکت کنن، با شرکت تو این چالش ها با استایل خاص خودتون، میتونید میزان زیادی توجه به خودتون جلب کنید. استفاده از هشتگهای چالش در دیده شدن شما در چالش و جذب فالوور خیلی موثره.
شرکت کردن در چالش ها ، یکی از مواردیه که الگوریتم تیک تاک خیلی میپسنده و اگه محتواتون با کیفیت باشه ، وایرال میشید و میرید تو صفحه ی (for you) که مثل اکسپلور اینستاگرامه و به احتمال قوی تعداد خوبی فالوور میگیرید.
خیلی از اینفلوئنسرهای معروفی که میبینید، با وایرال شدن تو یه چالش اینهمه فالوور جذب کردن.

۶ . سرگرم کننده باشید

بلاخره هرکسی که داره تو تیک تاک بین پست ها میگرده ، دنبال اینه که حال و هواش عوض شه .
جذاب ترین موضوع برای اکثر مردم ،‌طنز و سرگرمیه و اگه شما هم به این موضوع علاقه دارید خیلیم خوبه، ولی خب اگه شما میخاید از مدل محتوایی دیگه ای استفاده کنید، سعی کنید هر موضوعی که انتخاب میکنید به صورت حرفه ای وقت بزارید و اون محتوا رو تولید و ادیت کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.
اصلی ترین چیزی که باید قبل ساخت و انتشار محتوا باید در نظر بگیرید، اینه که چجوری، محتوایی رو که میخام تولید کنم، بسازم که یوزرهای تیک تاک خوششون بیاد و منو دنبال کنن.


خب اینها مواردی بودن که برای معروف شدن تو تیک تاک باید بهش توجه کنید. در نوشته های آینده تصمیم دارم درباره انواع محتوا در تیک تاک براتون توضیح بدم پس با من همراه باشید.

مثله همیشه اگه سوالی دارید، میتونید به آیدی LordHanaei@ تو اینستاگرام پیام بدید یا هم زیر همین پست بپرسید.


محمد حنایی

پاسخی بگذارید